טיפים להדפסה

שאלות נפוצות בנושאי מדפסות, דיו ונייר צילום

שאלות ההדפסה הנפוצות ביותר שלך נענו על-ידי מומחה ההדפסה של Canon Europe סוהייב חוסיין.
מפלסי הדיו מופיעים בסרגל ההגדרה של מדפסות Canon.

יש כל כך הרבה דרכים להעביר דיו על נייר, וכל כך הרבה סוגים של דיו ונייר צילום, שהדפסה מעלה שאלות רבות בקרב רבים, החל ממשתמשים ביתיים מזדמנים ועד לצלמים מקצועיים. כאן, מומחה ההדפסה של Canon Europe סוהייב חוסיין עונה על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר שלך לגבי הדפסה, דיו ונייר צילום.

בחירת מדפסת, דיו ונייר צילום:הבנת תכונות המדפסת:

הבנה וניהול של דיו:

מה ההבדלים בין הזרקת דיו, לייזר וסוגי מדפסות אחרים?

הדפסת לייזר מבוססת על מגע פיזי בין הנייר לתוף הפוטואלקטרי. תוף זה אוסף אבקת דיו יבשה, שלאחר מכן מעברת על הנייר בעזרת חום. התהליך מייצר הדפסות עם עמידות טובה בפני מריחות ומתאים היטב לשימוש משרדי כאשר הדרישה העיקרית היא הדפסת מסמכים על נייר צילום רגיל.

בהדפסה בהזרקת דיו, טיפות דיו נוזליות נפלטות על הנייר, ללא מגע פיזי. זה מאפשר שימוש במגוון רחב יותר של סוגי מדיה ועובי נייר, בנוסף שיטה זו מאפשרת מהימנות וחיוניות צבע טובים יותר בהדפסת תמונות.

מדפסות הצילום הניידות SELPHY של Canon משתמשות בתהליך סובלימציית צבע, המפיק הדפסות עמידות באיכות של מעבדה עם צבעים חלקים ורציפים. לתהליך דרוש נייר עם ציפוי מיוחד והוא מושלם להדפסות מיידיות באיכות גבוהה.

מגוון מדפסות הצילום Zoemini של Canon בפורמט קטן משתמש בטכנולוגיית ZINK1 (השם מגיע מ-"Zero Ink"), המשתמשת בנייר מיוחד עם גבישים זעירים מוטמעים המגיבים בעת חימום. כך נוצרת תמונה עמידה בפני כתמים, עמידה במים ללא צורך בדיו, מה שהופך אותה למושלמת עבור מדפסות קטנות וניידות במיוחד.

אישה שמשתמשת בטלפון החכם שלה כדי להדפיס באמצעות מדפסת Canon SELPHY CP1300 וערימה של מעטפות בקרבת מקום.

מדפסות הצילום הקומפקטיות SELPHY של Canon כגון Canon SELPHY CP1300 מבוססות על טכנולוגיית סובלימציית צבע, שבה שלושה צבעי דיו שונים מהסרט מועברים לנייר בהדרגתיות, ולאחר מכן נוסף ציפוי מגן במהלך המעבר הרביעי והאחרון דרך המדפסת.

מהי המדפסת הטובה ביותר לשימוש ביתי?

אם אתה מחפש מדפסת אחת שיכולה להפיק מסמכים וגם להדפיס תמונות, טכנולוגיית הזרקת דיו היא המתאימה ביותר. מגוון מדפסות PIXMA של Canon כולל דגמים עם מחסניות דיו בודדות או אפילו מכלי דיו הניתנים למילוי, שיכולים להיות חסכוניים יותר עבור נפחי הדפסה גדולים יותר - ראה מה ההבדל בין מכל דיו בודד למחסניות FINE להלן.

מהירות ההדפסה יכולה להיות גורם חשוב נוסף שיש לקחת בחשבון, במיוחד אם אתה מתכוון להדפיס הרבה - ראה מה המשמעות של IPM להלן. בין התכונות שיש לחפש, פונקציית ההדפסה Auto Duplex שימושית לצורך הדפסה דו-צדדית יעילה, שיכולה גם להפחית את עלויות הנייר. מדפסות רב תכליתיות עם סורק מובנה הן נהדרות אם אתה צריך לסרוק או להעתיק מסמכים או תמונות. אפשרויות קישוריות אלחוטית יכולות להקל גם על ההדפסה.

כדי להפוך את תהליך קבלת ההחלטות לפשוט יותר, קטגוריות המדפסות העיקריות של Canon כוללות את PIXMA להדפסה ביתית ואת MAXIFY למשרד ביתי או קטן.

סנג'אי ג'וגיה מחזיק תדפיס ממדפסת imagePROGRAF PRO-300 של Canon.

מדפסת התמונות בפורמט גדול של +A3 ברמה מקצועית, imagePROGRAF PRO-300 של Canon , כוללת 10 צבעי דיו מבוססי פיגמנטים, כולל אפור, שחור מט, שחור פוטו ו-Chroma Optimiser, כדי למקסם את האיכות של התדפיסים בצבע ובשחור-לבן. היא מתאימה למגוון רחב של סוגי מדיה של צילום ואמנות. © סנג'אי ג'וגיה

מגוון ניירות הצילום של Canon

לקבלת איכות הצילום המרבית, מגוון סוגי המדיה המיועדים לנייר משובח של Canon כולל מגוון רחב של רמות לובן הנייר (שווה ערך לבהירות מרבית) ומגוון מרשים של גימורים, החל מנייר חלק ועד נייר בעל מרקם עשיר. מדפסות התמונות PIXMA PRO של Canon ו-imagePROGRAF של Canon תומכות באופן ישיר בנייר משובח ובסוגי מדיה אחרים מחברות נייר ייעודיות, כולל Canson ו-Hahnemühle.

מהו הדיו הטוב ביותר להדפסת תמונות ומסמכים?

מדפסות הזרקת דיו משתמשות בדרך כלל בדיו מבוסס צבע, אך Canon מתמחה כבר זמן רב במערכות דיו היברידיות המשלבות דיו שחור מבוסס פיגמנט עם דיו צבעוני מבוסס צבע. הפיגמנט השחור מספק טקסט שחור, חד ועשיר למסמכים, אשר עמיד בפני מריחות ומבטיח עמידות מצוינת, אפילו על נייר צילום רגיל ועל מעטפות, בעוד שדיו המבוסס על צבע מייצרי עיבוד צבעים תוסס להדפסת תמונות, במיוחד על נייר מבריק ובוהק.

מדפסות הזרקת דיו היברידיות הבסיסיות של Canon משתמשות במחסנית שחורה מבוססת פיגמנט ובמחסנית מבוססת עם שלושה צבעים. דגמים מתקדמים יותר כוללים ארבעה או אפילו חמישה מכלי דיו נפרדים מבוססי צבע בנוסף לשחור פיגמנט, כולל שחור פוטו ולפעמים כחול פוטו או אפור. אלה מאפשרים למדפסות כמו PIXMA TS705a של Canon ו- PIXMA G650 של Canon לספק טווח צבעים או פלטה רחבים יותר להדפסת תמונות, יחד עם טווח גוונים וניגודיות גדולים יותר.

לחופש הביטוי בהדפסת תמונות, גם בתמונות צבעוניות וגם בשחור-לבן, טכנולוגיית הדיו LUCIA PRO מבוססת הפיגמנטים שנמצאת במדפסות imagePROGRAF PRO של Canon באה לידי ביטוי. לדוגמה, פורמט +A3 במדפסת imagePROGRAF PRO-300 של Canon משתמש בעשרה צבעי דיו מבוססי פיגמנטים, המספקים איכות ללא תחרות על נייר צילום מט ומדיה מיוחדת לאמנות. מדפסת זו משתמשת גם במחסנית Chroma Optimiser כדי שהתוצר יהיה חלק יותר והאיכות הכוללת תהיה טובה יותר על מדיה מבריקה.

אילו סוגי ניירות צילום מתאימים ביותר להדפסת תמונות ומסמכים?

נייר צילום פשוט או כרטיס באיכות טובה הם האפשרות המושלמת להדפסת מסמכים, אבל להדפסת תמונות יש מגוון רחב יותר. Canon מציעה ניירות צילום מבריקים ומט. אחת האפשרויות היא נייר צילום מט דו-צדדי, שמתאימה ביותר ליצירת אלבומים, ויש אפילו גרסה שמגיעה עם קפל במרכז ומעטפות, מה שהופך אותה למושלמת ליצירת כרטיסי ברכה. לניירות צילום מבריקים ובוהקים יש שכבת הגנה עליונה שעובדת טוב במיוחד עם דיו המבוסס על צבע. המולקולות הקטנות יחסית של הצבע נספגות במלואן מתחת לשכבה החיצונית, ונאטמות בתוכה.

מדפסת MAXIFY GX6050 MegaTank המציגה חלונות צפייה במפלס הדיו בחזית עם תדפיסים המוצמדים ללוח המודעות שמאחור.

מדפסות MegaTank מסדרות PIXMA G ו-MAXIFY GX של Canon כוללות מכלי דיו שניתנים למילוי במקום מחסניות רגילות, המאפשרות עד 6,0002 הדפסות בין מילויים. קל לבצע בדיקה ויזואלית של מפלסי הדיו, הודות לחלוניות הצפייה המובנים בחזית המדפסות.

מדפסת PIXMA TS705 של Canon על שולחן עץ עם תמונות של פירות ופרחים בהדפסה.

בדומה למדפסות היברידיות אחרות עם הזרקת דיו של Canon, PIXMA TS705a של Canon משתמשת בדיו פיגמנט שחור ובדיו מבוסס צבע עבור גווני ציאן, מג'נטה, צהוב ושחור פוטו. מחסניות הדיו השחור והצבעוניות זמינות בקיבולת סטנדרטית, XL ו-XXL3, המספקות נפחי הדפסה שונים.

מה המשמעות של IPM ולמה זה חשוב?

מהירות ההדפסה מצוינת לעתים קרובות ב-PPM (עותקים לדקה), אך הדבר עלול להיות מטעה, מכיוון שהערך משתנה בהתאם לתוכן העמוד ולהגדרת הרזולוציה. במקום זאת, Canon משתמשת ב-IPM (תמונות לדקה). ערך זה מדויק יותר, שכן הוא מבוסס על הפלט של דפי בדיקת ISO סטנדרטיים הכוללים מגוון דוגמאות של טקסט, תרשימים ותמונות, המודפסים ברזולוציה קבועה. IPM מספק אינדיקציה ברורה יותר לגבי מהירות המדפסת במונחים אמיתיים.

מהי הדפסה ללא שוליים?

האפשרות להדפסה ללא שוליים מאפשרת הדפסה עד לקצוות הנייר משמשת לעתים קרובות עבור גדלים שונים של הדפסת תמונות, כך שלא תישאר מסגרת לבנה. מדפסות ביתיות רבות, כמו PIXMA TS5350a Series של Canon, כוללות הדפסה ללא שוליים בגדלים החל מ-3.5x3.5 אינץ' ועד A4. עם מדפסות imagePROGRAF PRO העדכניות ביותר, כולל imagePROGRAF PRO-300 של Canon ו-imagePROGRAF PRO-1000 של Canon, האפשרות להדפסה ללא שוליים זמינה עבור מדיית מט ואמנות וכן עבור נייר צילום מבריק ובוהק.

תכונה זו, שהופכת לפופולרית יותר ויותר, מאפשרת להדפיס באמצעות חיבור Wi-Fi מכל מקום בבית או במשרד - באמצעות הטלפון החכם, הטאבלט, המחשב נייד או המחשב השולחני המחובר ל-Wi-Fi - ללא צורך בחיבור פיזי של המכשיר למדפסת. היישומונים של Canon, כגון יישומון Canon PRINT, יישומון Creative Park ויישומון Easy-PhotoPrint Editor, מאפשרים לך לשלוט במדפסת שלך ולבצע מגוון רחב של פונקציות ממכשיר חכם. Wireless Direct היא תכונה פופולרית נוספת, המאפשרת חיבור אלחוטי ישיר בין המדפסת למכשיר החכם ללא צורך בנתב, בעוד שסריקה והדפסה מבוססות ענן זמינות יותר ויותר לתפעול שהוא באמת מרחוק. הפונקציות משתנות בין דגמי המדפסת.

מדפסת Canon PIXMA TS6350 על שולחן, מדפיסה תמונות לקישוטים לכבוד יום הולדת.

סדרת Canon PIXMA TS6350a החסכונית ביותר, בעלת 5 מכלי הדיו, מתאימה באותה מידה להדפסת מסמכים ותמונות, ועושה זאת במהירות פלט מצוינת. בדומה למגוון הנוכחי, היא כולל קישוריות Wi-Fi, מה שמקל על יצירת תדפיסים מהמחשב נייד, מהטלפון החכם, מהטאבלט וממכשירים אחרים, מכל מקום בבית. ביטול הצורך בחיבור פיזי של ההתקן למדפסת באמצעות כבל הופך את הסריקה וההדפסה להרבה יותר נוחים.

מה ההבדל בין מכל דיו בודד למחסניות FINE?

רוב מדפסות הזרקת הדיו של Canon משתמשות בטכנולוגיית של ראש הדפסה חדשני שנקראת FINE (Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering), טכנולוגיה חזקה ועמידה שמפיקה תדפיסים באיכות גבוהה. באמצעות חימום הדיו במקום הזרקה שלו החוצה, ראשי ההדפסה של FINE מבטיחים שהדיו יוצא החוצה בפליטה בודדת, מה שמשפר את היעילות ומגדיל את מהירות מיקום טיפות הדיו, וכתוצאה מכך מתקבל דיוק רב יותר.

חלק ממדפסות PIXMA של Canon משתמשות במחסניות דיו בודדות ובחלקן קיימת מערכת FINE Cartridge של Canon, המשתמשת רק בשתי מחסניות, אחת שחורה ואחת עם שלושה צבעים. היתרון הגדול של מערכת FINE Cartridge הוא נוחות והשקעת זמן קטנה יותר בתחזוקה. ב-FINE Cartridges, ראשי ההדפסה משולבים במחסניות ולכן מתחדשים בכל פעם שהמחסנית מוחלפת. במדפסות עם מחסניות נפרדות לכל דיו, המחסניות יושבות במגש שמזין את ראשי ההדפסה. בתיאוריה, מחסניות בודדות יכולות לחסוך לך בעלויות בטווח הארוך, מכיוון שאתה צריך להחליף רק מחסניות שבאמת אזלו. אם אתה מדפיס הרבה תמונות עם צבע עיקרי אחד בהן לאורך תקופה, יגמר לך צבע אחד של דיו לפני האחרים, מה שהופך את החלפת המחסנית הבודדה בכל פעם לתהליך קל וחסכוני יותר.

איך ניתן להחליף מחסניות דיו?

קל מאוד להחליף מחסניות דיו. תקבל הודעה דרך מנהל ההתקן של המדפסת במחשב שלך, או דרך היישומון Canon PRINT במכשיר החכם שלך אם הוא מותקן, המראה שמחסנית דיו אוזלת או ריקה. מידע בנוגע לדיו מוצג גם ישירות במדפסות של Canon בעלות מסך תצוגה מובנה.

כדי להחליף מחסניות דיו, יש לפתוח את מכסה המדפסת, להוציא את המחסנית המשומשת ולהכניס את המחסנית החדשה למקומה. במחסניות דיו יחידות רבות של Canon יש גם נוריות LED המהבהבות באדום כשנותר בהן מעט דיו או כשהן מתרוקנות, כך שתוכל לראות בקלות אילו מהן צריך להחליף.

באיזו תדירות יש להחליף את מחסניות הדיו?

אם אתה מדפיס בעיקר מסמכי טקסט, המחסניות שלך יחזיקו זמן רב יותר מאשר אם אתה מדפיס באופן קבוע תמונות בעלות צריכת דיו גבוהה יחסית בגדלים גדולים.

עבור רבות מהמדפסות הנוכחיות של Canon, זמינות מחסניות XL ואפילו XXL3 לצד אפשרויות בעלות קיבולת סטנדרטית, כדי להתאים לצרכים שונים. עבור נפחי הדפסה גדולים באמת, תוכל להרוויח משימוש במדפסת MegaTank של Canon, המשתמשת במכלי דיו שניתנים למילוי במקום במחסניות קונבנציונליות. הדיו במכלים מספיק בדרך כלל עבור כ-6,0002 דפים או יותר, לעומת 150 עד 200 דפים עבור מדפסות מבוססות מחסניות.

לא משנה מה הם צרכי ההדפסה שלך, בין אם אתה מדפיס בבית, במשרד או לצורך יצירה, מצא את המדפסת המושלמת עבורך.


נכתב על ידי מת'יו ריצ'ארדס

 1. ZINK, Zero Ink והלוגו ZINK הם סימנים מסחריים של ZINK Holdings, LLC, הרשומים בארצות הברית ובמדינות אחרות.
 2. תפוקת העמודים היא ערך משוער המבוסס על שיטת בדיקה אינדיבידואלית של Canon המשתמשת בטבלת הצבעים ISO/IEC 24712 והדמיית הדפסה רציפה עם בקבוקי דיו חלופיים לאחר ההתקנה הראשונית.
 3. ייתכן שדיו XXL לא יהיה זמין באזור שלך.

מוצרים קשורים

מאמרים קשורים

 • הסברים על סוגי נייר שונים

  הדפסה ועבודות יצירה

  הסברים על סוגי נייר שונים

  הכירו את סוגי הנייר השונים של Canon בעזרת המדריך השימושי הזה לקונה.

 • A woman looks at a pile of papers, a Canon PIXMA printer and other stationery sitting on the table.

  טיפים להדפסה

  איזו מדפסת מתאימה לך?

  ב-Canon תמצא מדפסת המתאימה בצורה מיטבית לצרכיך – בין אם מדובר במשפחה, בתלמידים או באנשים העובדים מהבית.

 • מחשב נייד ניצב פתוח על שולחן כאשר תוכנת Canon Easy-PhotoPrint פתוחה על המסך; משמאלו מונח נייר Canon ומימינו ניצבת מדפסת Canon.

  הדפסה

  אפליקציית ההדפסה של Canon המתאימה לך

  אפליקציות ההדפסה של Canon מציעות לך אפשרויות יצירתיות והתארגנות נוחה – ישנה אפליקציה מתאימה לכל פרויקט.

 • הדפסה

  הזרקת דיו או לייזר - איזה סוג מתאים לכם יותר?

  בואו לגלות את ההבדלים בין מדפסות הזרקת הדיו והלייזר של Canon וגלו מהי המתאימה ביותר לצרכים שלכם.